Small_d8a13211-4642-440c-b2e7-be753570808f
Sherry Angel
Custodian
District
417-644-2223
Small_default_avatar
Alexis Arduser
Jr/Sr High Special Education Paraprofessional
417-644-2223
Small_12ff051a-0fce-4e81-ac91-b30ba63901cd
Amy Batschelett
5th & 6th Reading
District
417-644-2223
Small_cb770231-7dbc-4be1-953d-b8cb278a2582
Michael Bennett
Maintenance
District
417-644-2223
Small_3529f9d9-51d6-484c-9043-6e1bf7d73712
Liana Bennett
Title 1 Reading, Gifted, Literacy Skills
District
417-644-2223
Default Avatar
Linda Bourland
Director of Special Education
District
417-644-2223
Default Avatar
Dena Cambers
Speech Services
District
417-644-2223
Small_6ea56678-02b3-4605-b7ba-35676e8d989c
Adam Collins
Jr/Sr High Principal
District
417-644-2223
Small_efe232b5-38fd-489f-8459-4bf5bb6556f5
Amy Collins
3rd Grade
District
417-644-2223
Small_5070c21e-d9c6-420a-a7cd-006d132d637c
Sue Ellen Cook
1st grade
District
417-644-2223
Small_27745029-f7ae-4ea6-a7b4-dd3be59be0df
Cara Cooper
Preschool Teacher
District
417-644-2223
Small_7bbfbd76-554b-4777-a854-ac8c87d14db7
Justen Cooper
Elementary Counselor & Athletic Director
District
417-644-2223
Small_default_avatar
Deb Duncan
Preschool Paraprofessional
417-644-2223
Small_0d6f29b7-edb7-46bb-b79f-bccedbdc8026
Amber Eager
Family & Consumer Sciences & Speech Implementer
District
417-644-2223
Small_18dd85f6-3332-4520-9cdb-58b90f3a7530
Kristin Engelhardt
7-12 Special Education
District
417-644-2223
Small_43da3a2a-c0e9-486a-b4ca-68cf40a9c142
Sara Fellhoelter
4th Grade
District
417-644-2223
Small_fac26149-b9f5-41a9-9907-5b52c1a348e1
Jessica Fellhoelter
5th & 6th Social Studies
District
417-644-2223
Small_64971c84-a3f5-493e-b285-5d53ee3d3f11
Larry Fields
Custodian
District
417-644-2223
Small_47369ff5-f73c-413c-b011-b1610acc8e2a
Kelly Gotsch
5th & 6th Math
District
417-644-2223
Small_0424bb8b-ae0b-4350-a83f-89547f655e6a
Lisa Gurley
K-12 Music
District
417-644-2223
Small_default_avatar
Tamara Hacker
7-9 Science
417-644-2223
Small_57bde6e5-e987-476a-aeaa-ab4de28d5300
Ted Hall
9-12 Math
District
417-644-2223
Small_default_avatar
Todd Jennings
7-9 Social Studies
417-644-2223
Small_715ab8d2-b920-4cff-aa21-ff8d8b001c27
Clint Johnson
Agricultural Sciences and FFA Advisor
District
417-644-2223
Small_2f5b9ac6-3caa-49ba-85f1-f51603ebd35c
Vicky Kays
Elementary Paraprofessional
District
417-644-2223
Small_080dde88-b2eb-4e48-8057-c135d9f9d395
Peggy Keith
Elementary Secretary
District
417-644-2223
Small_175748b3-4cba-4f01-8ba9-8a305271633b
Bryan Keith
ISS and Bus Driver
District
417-644-2223
Small_8c88baf4-4eff-4a65-87b4-9900e2a861ce
Megan Knight
5th & 6th Science
District
417-644-2223
Small_6a3aa352-3bca-454d-915b-925c5372ff31
Steve Kuchta
K-12 Physical Education
District
417-644-2223
Small_5082f20e-d33d-4dd4-9c73-adadc1c7999a
Karen Lasswell
4th Grade
District
417-644-2223
Small_ab5607f1-534e-4ddb-9ac7-209b28d393df
Carrie Lasswell
Jr/Sr High Secretary
District
417-644-2223
Small_6edb569a-ce12-48b4-987e-0153180e0d5b
Elizabeth Lee
6-12 Band
District
417-644-2223
Small_02a073fd-5dad-4f36-aaf5-7e9565cbba7b
Erica McMillan
K-12 Art
District
417-644-2223
Small_aef28a79-c0f1-45be-b94c-f88bc88ac2f4
Bryan Merrick
Jr/Sr High Library
District
417-644-2223
Small_307af5b7-14a8-419d-9950-87e41886e527
Rebekah Mount
2nd Grade
District
417-644-2223
Small_7cc7f177-3454-454e-b8c7-6c443c9df040
Rachel Munsch
Central Office Secretary
District
417-644-2223
Small_5e926b5e-4bf6-4e3b-a5a6-d2f479420dab
Trish Munsterman
Elementary Principal
District
417-644-2223
Small_b21062ee-eb81-47a8-99ca-8e388970aa15
Michelle Nepple
Kindergarten
District
417-644-2223
Small_9f2ed8ba-5dbf-431d-919a-d7e10d245b75
Becky Neuenschwander
1st Grade
District
417-644-2223
Default Avatar
Deborah Osner
Parents as Teachers
District
417-644-2223
Small_3411580f-edc1-403a-a3bf-57016230f973
Seth Overton
HS English
District
417-644-2223
Small_e01c550f-eaae-4fe7-baf3-5c1a6066a2ae
Cathy Roberts
Early Childhood & Elementary Special Services
District
417-644-2223
Small_default_avatar
David Roggensees
HS Social Studies
417-644-2223
Small_61866132-a1ee-4406-ad94-7ec8900b2eee
Jameson Rohaus
2nd Grade
District
417-644-2223
Small_4753a77e-0007-4192-9c1c-e0810eeb4fc7
Candice Rucker
HS Science
District
417-644-2223
Small_4d2b52f7-990a-41c6-a20a-280a7d98a97b
Lawanna Salmon
Bookkeeper
District
417-644-2223
Small_ef904443-816a-4f9f-a329-c02a9efde81c
William Sanderson
Technology Coordinator
District
417-644-2223
Small_default_avatar
Breauna Schroeder
HS English
417-644-2223
Small_default_avatar
Ron Schultz
Custodian
417-644-2223
Default Avatar
Jaylene Shay
Elementary Library Media
District
417-644-2223
Small_5f957a2c-76fd-4772-9473-81165d51e49a
Heather Slaven
7-8 English
District
417-644-2223
Small_72e53380-b4c5-4e65-b9f3-27f61e2efd59
Megan Swaters
3rd Grade
District
417-644-2223
Small_ee2c7307-66f9-4720-b798-8287946c4eb5
Susan Tenholder
7-12 Counselor
District
417-644-2223
Small_c7109fca-59ef-4ea6-b8b4-d7e7ad0b2153
Keri Towne
Kindergarten
District
417-644-2223
Small_f70e6b30-2381-482f-a71c-4d05fdfe75cc
Mitch Towne
Superintendent
District
417-644-2223
Small_09422569-71e1-4642-868f-c6e0ffdd3882
Sarah Uchtman
7-12 Business Education, Yearbook and FBLA Advisor
District
417-644-2223
Small_3232f086-14cc-4119-a3f4-c14064ff804c
Sarah Vincent
Preschool Teacher
District
417-644-2223
Small_8e42ffa1-921b-4b22-a714-604417f1652e
Alice Walters
School Nurse
District
417-644-2223
Small_a34df0da-56bb-4c78-a7dc-a72e91b51683
Mary Winter
7-8 Mathematics
District
417-644-2223